Nagyon szeretek videót vágni, rengeteg “moviet” elkészítettem már…
Napjainkban talán ez a legnépszerűbb és az egyik legprofesszionálisabb videóvágó program. Kezdőknek is ajánlott a használatának elsajátítása, mert számos ponton hasonlít más Adobe termékekhez mint például Photoshop, Dreamweaver, Indesign és így tovább.
Mikor használd ezt? – Javaslom, ha nem akarsz sok effektet használni és, ha meglehetősen gyorsan szeretnél egy-egy műsort elkészíteni.
A premiere fő vetélytársa. Használata helyenként hasonló – hiszen itt is egy-egy idővonalon haladva részekből építhetjük fel a teljes egységet. Ajánlom greenboxos felvételek feldolgozására, mert a keying modulja messzemenően jobb a Premierénél. Effektezési lehetőségekben is übereli az Adobe vetélytársát, de összességében én még így is ritkábban használom ezt a programot.
Mikor használd ezt? – Ha főképp rövidfilmeket szeretnél gyártani – ráadásul extra vizuális hatásokkal.
A fent leírtakkal vélhetően az Adobe is tisztában van, ezért ők is létrehoztak egy másik szoftvert, mely az animációkra állt rá. Ennek a keying modulja is sokkal jobb. Greenboxos videók feldolgozására tökéletesen alkalmas.
Mikor használd ezt? – Akkor, ha greenboxos videókat szeretnél vágni illetve, ha csak pár perces extra rövid intrókat szeretnél készíteni.
A windows “ingyenesen” használható filmszerkesztő programja. Rengeteg nyelven hozzáférhető. Használata rendkívül egyszerű, könnyen elsajátítható. Egyszerű slideshow-ok, diavetítések készítéséhez első osztályú.
Mikor használd ezt? – Ha az informatikai angol nehézséget jelent számodra. Továbbá, ha nincs szükséged egyedi kreatív megoldásokra. Valamint, ha nem akarsz a videóvágásban mélyebben elmerülni.
Ez egy szinte mindent – szinte mindenre konvertáló alkalmazás, mely emellett képes file-okat darabolni és egyesíteni is. Számos beállítás közül választhatunk. Remek kiegészítője lehet az előkészületeknek és az utómunkának is.
Mikor használd ezt? – Ajánlom, ha komolyabban érdekel a videózás.
Az előző programhoz hasonló – szinte azzal megegyező funkciókkal rendelkezik az Adobe barátunk Encoder kiadása. Az össz.-funkciók palettája viszont jóval szélesebb, valamint manuálisan bármikor bővíthető is.
Mikor használd ezt? – Ha már gyakorolt videós vagy illetve, ha az any video converter használata már-már gördülékenyen megy.
Ahogy a neve is mutatja: ez egy sima powerpoint – videóra konvertáló program. Ez valóban csak ennyi, de magam órákat kerestem az interneten – mire egy valóban professzionálisat sikerült találnom.
Mikor használd ezt? – Amennyiben kizárólag powerpointot szeretnél videóvá átalakítani.
Ez egy egyszerű videó/hang lejátszó program, azonban talán az egyik leggyorsabb és leghatékonyabb. Gyanítom, hogy nincs a nap alatt olyan videó illetve hangformátum, melyet ez a csoda – nem tud lejátszani.
Mikor használd ezt? – Ha az elkészült munkáidat bosszúságok nélkül szeretnéd visszanézni.
Szuper kiegészítője a videómunkálatoknak a Sony által készített Sound Forge, mert a felsorolt programok egyikében sem találunk a videókban található hangok szerkesztéséhez megfelelő mélységű applikációkat. Ezt a fennmaradó űrt képes a Sound Forge orvosolni.
Mikor használd ezt? – Ajánlom, ha a professzionális videókhoz – professzionális hangot is szeretnél társítani.
DVD lemezeken található tartalmak konvertálásához illetve egyesítéséhez avagy szétbontásához javasolt. Számos beállítás mellett, a kódolt kontentek is feloldhatóak vele.
Mikor használd ezt? – Akkor, ha szükséged van valamilyen filmrészletre, melyhez csak DVD lemezen – DVD formátumban tudtál hozzájutni.
Vélemény, hozzászólás?